• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Örnek Öğrenciler
 ÖRNEK ÖĞRENCİLER
Öğrencilerden İnciler
Hava Durumu
Takvim
EKREM TAN
RÜYALARIMIZIN PEŞİNDEN KOŞMAYA HAZIR MISINIZ?
10/12/2020

 

      Severek okuduğum “Rüya Postacısı” hayaller için çabalamayı, dostluğun gücünü anlatan harika bir kitap… Selcen Yüksel Arvas’ın kaleme aldığı bu kitap aynı zamanda eğlenceli çizimlerle renklendirilmiş.

        Bir zamanlar “Miçi” adında bir rüya postacısı varmış. Miçi, geceleri yeryüzüne inerek çocuklara rüya   dağıtırmış. Çok uzun süredir bu işi yaptığı için artık çok sıkılmış ve artık rüya senaristi olmaya karar vermiş. Senarist olmak için çok çalışır, sınavlara girermiş fakat girdiği her sınavda tüm  bilgileri unuttuğu için bir türlü Senarist olmayı başaramazmış.

      Miçi, bir gece yine yeryüzüne inmiş   ve uyuyan çocukların kulağına rüyalarını   üflemiş. Sonra Ali diye bir çocuğun  evine  girmiş. Ali daha önce yaşadığı üzücü olaydan dolayı hep kâbuslar  görüyormuş.  Zamanla Miçi ve Ali çok iyi bir arkadaş olmuşlar. Bir gün Ali tekrar aynı kâbusu görürken Miçi bunu fark etmiş. Ali’ye yardım etmek istemiş ama başaramamış. Çünkü bunu sadece Rüya Senaristleri yapabilirmiş.  Miçi’nin hayali de buymuş yani Rüya Senaristi olmakmış.

      Sizce Miçi hayallerini gerçekleştirebilecek mi? Cevabı kitabın devamında. 😊 Hepsini anlatırsam sihiri kaçar.  Rüya Maceraları’nın ilk kitabı Rüya Postacısı, Rüyalar Ülkesi’nde yaşayan emektar rüya postacısı Miçi’yi, inanıyorum siz de çok seveceksiniz. Hepinize tavsiye ediyorum. Tatlı rüyaların peşinde koşmak dileğiyle…

                                                                                            Ekrem TAN  5A / Y. DİL995 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları