• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Örnek Öğrenciler
 ÖRNEK ÖĞRENCİLER
Öğrencilerden İnciler
Hava Durumu
Takvim
KIRMIZI KARINCA
           6 A sınıfından İbrahim ORTAN  Mehmet Ali Çiçekçi'nin yazdığı KIRMIZI KARINCA romanını tanıttı. İbrahim ORTAN kitapla ilgili olarak şunları söyledi:
          "Kırmızı Karınca’da, başarısız bir öğrenci olan Beral'in adım adım başarıya ulaşması ve onun başarı hikayesi anlatılıyor. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bu kitaptan bahsetmek istiyorum. 8.sınıf öğrencisi olan Beral, yılın sonunda önemli bir sınava girecektir. Beral çok başarısızken bir gün odasında, kırmızı karınca ile karşılaşır.Beral’in onunla karşılaşması hayatındaki her şeyin değişmesi demek olacaktır.
            Beral, Kırmızı Karınca ile tanışmadan önce derslerini hiç umursamayan, eve geldiğinde hemen televizyonun başına geçip saatlerce oturan, kendi işlerini bile kendisi yapmayan, annesini ve babasını çok üzen bir çocuktur.  Beral  Kırmızı Karınca ile tanıştığı andan itibaren derslerine düzenli çalışmaya başlar. Kırmızı Karınca ona koçluk eder ve Beral’in hayatını düzene sokar.
           Beral’in Şule adında aşık olduğu bir kız vardır.  Onunla araları da iyi olur. Beral’in başarısı giderek yükselir ve hedeflediği okulu kazanır. Beral Kırmızı Karınca sayesinde çok mutlu olmuştur.
Bu değişime tanıklık etmek istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız. Herkese tavsiye ederim. "
                       
               
  
1937 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın